Hi-tech Aviation oficjalnym dystrybutorem łodzi latających AeroVolga Borey

Hi-tech Aviation Sp. z o.o. i szwajcarska spółka Aéronautique Design & Service Bureau SA (globalny przedstawiciel produktów AeroVolga) podpisały umowę, na mocy której Hi-tech Aviation zobowiązuje się do promocji i sprzedaży łodzi latających Borey w Polsce.

Polska jest obiecującym rynkiem lotnictwa ogólnego. Flota GA wzrosła tu o 41% na przestrzeni 6 lat, licząc od 2014 roku. Dzisiaj w kraju lata ponad 3,5 tysiąca samolotów tego segmentu. W tym samym czasie ogólna liczba ultralekkich i niecertyfikowanych statków powietrznych wzrosła o ponad 30%.

Hi-tech Aviation to młoda, szybko rozwijająca się spółka na rynku lotniczym. Firma znana jest ze sprzedaży belgijskich śmigłowców ultralekkich Dynali H3, jak również silników lotniczych ZongShen i innych, powiązanych produktów. Teraz spółka rozszerza swoją działalność o rynek wodnosamolotów.

Dynali H3 jest jedynym śmigłowcem ultralekkim, wpisanym na listę typów kwalifikowanych Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Polsce (w kategorii K4). Hi-tech Aviation oprócz działalności handlowej zapewnia szkolenia do świadectwa kwalifikacji UAGP z uprawnieniem UHP(L). Planowane jest wdrożenie szkolenia do uprawnień „seaplane”, wpisywanych do świadectwa kwalifikacji.

Spółka zajmuje się również usługami lotniczymi, takimi jak loty zapoznawcze, widokowe, patrolowe i inspekcyjne (linie energetyczne i gazowe).

Dwumiejscowa amfibia AeroVolga Borey jest doskonałym narzędziem do szkolenia oraz rekreacji.

Korzystając z bogatego doświadczenia i możliwości produkcyjnych, firma AeroVolga w 2016 roku rozpoczęła pracę nad ultralekkim wodnosamolotem. Jeszcze tego samego roku „Borey” wykonał swój dziewiczy lot, a pierwsze dostawy do klientów miały miejsce w 2018 roku. Latem tego samego roku, trzy samoloty firmy AeroVolga (Borey oraz dwa LA-8) wykonały lot dookoła świata nad kołem podbiegunowym, przelatując nad terytorium 8 krajów: Rosji, USA, Kanady, Grenlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji i Finlandii. Wyprawa trwała 43 dni, a samoloty przeleciały 20000 km bez awarii i incydentów nad lądem, morzami i oceanami.

W styczniu 2019 roku, kanadyjskie ministerstwo transportu wpisało amfibię Borey A (MTOW 560 kg) jako „zaawansowany samolot ultralekki” (numer wpisu TP10141). AeroVolga jest obecnie na końcowym etapie certyfikacji ultralekkiego Borey-a (MTOW 650 kg) w Niemczech, zgodnie z regulacjami LTFL-UL 2018. AeroVolga planuje też certyfikację w amerykańskiej kategorii US FAA LSA, jeszcze w tym roku.

W sumie 30 samolotów Borey zostało wyprodukowanych po dziś dzień, a 11 z nich sprzedano (włączając 8 egzemplarzy w ciągu 6 msc. od grudnia 2020 roku i 4 w maju b.r.). Pomimo pandemii, projekt samolotu Borey rozwija się bardzo dynamicznie.

AeroVolga jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, założoną w 2002 roku. Pierwszy samolot zaprojektowany i wyprodukowany przez tę firmę – dwusilnikowy, ośmioosobowy wodnosamolot AeroVolga LA8 – wzniósł się w powietrze w 2004 roku.

AeroVolga prowadzi działalność zgodnie ze standardem ISO 9001: 2008 (GOST ISO 9001-2011) w projektowaniu, produkcji i użytkowaniu samolotów, śmigłowców i innych statków powietrznych.

|PRZEJDŹ DO KARTY PRODUKTU|

Więcej informacji:

www.aerovolga.com

www.facebook.com/Borey.amphibian

UDOSTĘPNIJ NA:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn